Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Postavte si digitální přesýpací hodiny s Arduino NanoTiskArduino Nano jako základ projektu digitálních přesýpacích hodin. Části jsou vytisknuté na 3D tiskárně a efekt přesýpacích hodin tvoří matice 8x8 LED.
Přesýpací hodiny jsou napájeny z lipol baterie.

Kromě Arduino Nano a matice 8x8 LED budete ještě potřebovat modul s MPU6050, což je akcelerometr a gyroskop v jednom čipu. Hodit se bude i modul s čidlem doteku, aby Arduino Nano vědělo, kdy má odpočítat čas :-)


Projekt je dostupný na thingiverse https://www.thingiverse.com/thing:5184837

Video návod (v ruštině) je ke shlédnutí níže

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,928,447 návštěv