Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Raspberry Pi Pico a ESP8285 v jednom malém moduluTiskLectronz.com je zprostředkovatelský portál pro prodej různé elektroniky od bastlířů, podobně jako Tindie. Tahle novinka je o velmi malém modulu, který obsahuje RP2040 a ESP8285. Modul můžete na vaší desku osadit úplně stejně jako třeba ESP32-WROOM-32.

Modul s RP2040 a ESP32 pochází z dílny ILabs Electronics (Švédsko) a za cenu 5.97 USD (bez poštovného) dostanete opravdu nadupaný modul.

O Wi-Fi konektivitu se stará čip ESP8285 (802.11 b/g/n) od Espressif a o výkon zase RP2040 od Raspberry Pi, který najdete třeba na vývojové desce Raspberry Pi Pico.
RP2040 komunikuje s ESP8285 pomocí AT příkazů skrze UART sběrnici.

Dokumentaci a schéma najdete na https://gitlab.com/invectorlabs/boards/rpico32

Odkaz na Lectronz: https://www.lectronz.com/products/rpico32-rp2040-wifi-module

Pinout:

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,425,267 návštěv