Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Cluster z Raspberry Pi Compute ModulůTiskPostavit si vlastní cluster (seskupení více počítačů, které spolu komunikují) můžete z Raspberry Pi, Banana Pi, vlastně ze všech jednodeskových počítačů. Chcete-li ale velmi malou desku o velikosti Mini-ITX, na kterou připojíte až šest Compute Modulů od Raspberry Pi, mrkněte na DeskPi Super6C.

DeskPi Super6C je velmi zajímavá deska, která kromě připojených Compute Modulů od Raspberry Pi umí připojit i disk do PCIe slotu (M.2 2280 slot (PCIe Gen 2 x1)). A co s takovým clusterem dělat?
No třeba jej můžete použít ke složitějším výpočtům, experimentům, jako uložiště dat, home assistant, nebo si z něj vytvořit takový malý superpočítač :-)

Každý CM od Raspberry Pi má k dispozici slot na microSD kartu, již zmíněný PCIe slot, ventilátor a microUSB 2.0.
První (hlavní) Compute Module má navíc k dispozici USB Host A 2.0 x2, USB Host 2.54 4-pins x2, HDMI 2.0 x1 a HDMI 1.4a x1.

S deskou dostanete i 100W zdroj pro napájení celé desky a tedy i CM.
Celá deska má velikost 170mm x 170mm x 21mm (Mini-ITX).

Cena je 200 USD plus poštovné: https://deskpi.com/collections/deskpi-super6c/products/deskpi-super6c-raspberry-pi-cm4-cluster-mini-itx-board-6-rpi-cm4-supported

Na githubu projektu najdete ještě další informace https://github.com/DeskPi-Team/super6cUpozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,404,079 návštěv