Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Postav si robota pásáka s kamerou a Raspberry Pi Zero W.TiskS 3D tiskárnou se dá postavit spousta zajímavých robotů, některé už tu byly. Dneska přidám ještě robota - pásáka s kamerou. Robota řídí Raspberry Pi Zero W.

Kromě dostupných 3D modelů má tento pásák ještě jednu výhodu - je zdokumentován, s rozpisem součástek a kolik a čeho máte vytisknout nebo nakoupit.Celé vozítko řídí Raspberry Pi Zero W (určitě by šlo použít i Zero 2W). Ten ovládá jak motory, tak zachytává obraz z kamery se kterým může dále pracovat - rozpoznávání překážek například.
K RPi můžete ještě připojit dvě LED, které budou tvořit osvětlení v případě šera či tmy. s
Na každé straně pásáku je jeden motor a celé je to napájeno z jedné 18650.

Projekt najdete na https://www.printables.com/cs/model/95439-mini-fpv-rover-zero-wip

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,664,504 návštěv