Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Projekt ponorky na prázdniny. S Raspberry Pi, kamerou a dálkovým ovládáním.TiskJe něco, co si dnešní bastlíř nedokáže postavit? Auto? Není problém. Letadlo? Jasně. Ponorka? Určitě, podívejte se jak na to!
Na twitteru se objevilo krátké video, jak postavit ponorku s automatickým řízením hloubky, streamováním videa z kamery s Raspberry Pi a pomocí Lego Technic.

Autor webu Brick Experiment Channel vytvořil už čtvrtou verzi ponorky a sepsal 10 článků, kde postupně vysvětluje samotnou konstrukci, měření vzdálenosti, PID regulaci a spoustu dlších zajímavých informací potřebných ke stavbě ponorky.

WEB: https://brickexperimentchannel.wordpress.com/rc-submarine-4-0-blog-post-series/
Kód: https://www.dropbox.com/sh/u8a45maz3brrwrw/AADbUx9VZEw5UJPny1bJI-Lwa

A co ponorka umí? Dokáže být ovládána z dalkového ovládání, má výtlak 2.4 kg, vydrží v hloubce až 1.5m bez poškození, nádrž tvoří 60ml injekční stříkačka, dále obsahuje tlakový senzor, laserový senzor pro měření vzdálenosti ode dna, a samozřejmě streamování obrazu s kamery.
Ta je připojena k Raspberry Pi Zero 2, které celou ponorku řídí.

Stavba ponorky:


Výprava ponorkou v přírodě:

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,460,574 návštěv