Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Benchmark Mango Pi MQ Pro s procesorem RISC-V proti Raspberry Pi Zero WTiskMangoPi je další rodina jednodeskový počítačů, která zatím u nás není moc známá. V seznamu nabízených jednodeskových počítačů jich mají už několik a známé jsou zejména v Asii.
Proč tady píšu o nějakém Mango Pi? Protože procesor v jejich jednodeskovém počítači, tedy Mango Pi MQ Pro, je jednojádrový RISC-V s frekvencí až 1 GHz. A Bret ze Švédska udělal porovnání s Raspberry Pi Zero W.

Ve zkratce o Mango Pi MQ PRO:
Procesor: jednojádrový RISC-V 64 bit s frekvencí až 1 GHz
512MB nebo 1GB DDR3 RAM
USB-OTG Type-C
USB-HOST Type-C
40 pinový hřebínek jako má RPi
Mini HDMI podporující 4K@30Hz
slot na microSD kartu
Bluetooth 4.2 a Wi-Fi b/g/n
Cena je 33.13 USD (plus poštovné 7.28 USD) za 1 GB verzi s růžovou nepájivou maskou - aliexpress.

A teď k tomu benchmarku. Bret vlastně udělal dva. První článek s výsledky testů vydal se samostatným Mango Pi MQ Pro, ve druhém článku pak výsledky porovnával s první verzi RPi Zero W.

A Mango Pi MQ Pro si vůbec nevedl špatně! Vlastně předčil RPi Zero téměř ve všech testech - Dhrystone 2, File copy 1024, Shell scripts, PHP Bench, Py Bench, Open SSL a další a další. Zároveň má i nižší spotřebu energie.
Mezi jedny z mála testů, kde RPi Zero W vyhrálo je nižší teplota čipu.

Mango Pi MQ Pro tedy nevypadá z pohledu výkonu špatně, omezení bude zejména v dostupných OS (momentálně TinaLinux a RVboards Debian) , které by jednodeskový počítač podporovaly a podpoře dostupné zejména v čínštině.

Benchmark je dostupný na https://bret.dk/raspberry-pi-zero-vs-mangopi-mq-pro-benchmarks

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,664,369 návštěv