Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Raspberry Pi Compute Module 4 se 256 GB eMMC.TiskRovnou na začátku zmíním, že taková verze Raspberry Pi Compute Module 4 se opravdu nedělá. Velikost eMMC paměti na desce končí na 32 GB. Ale co bychom to byli za bastlíře, kteří by si eMMC paměť nepřepájeli. Třeba na 256 GB.

Mirek Folejewski si koupil eMMC paměť SanDisk o velikost 256 GB (SDINBDD4-256G) a navíc i se stejným rozložením pinů oproti původní eMMC paměti Samsung 32 GB (KLMBG2JETD-B041).
Upgrade tak spočíval pouze v přepájení eMMC paměti, což ale může být pro někoho oříšek.

Mirek na svém githubu publikoval návod jak na to. Sám ale píše, že tenhle upgrade asi není úplně nejlepší dělat doma. Potřebujete kvalitní pájecí stanici, kuličky pro reball a velkou dávku pečlivosti.
https://github.com/mfolejewski/CM4_256GB_CM4108256


Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,405,177 návštěv