Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Novinky v českých e-shopech #27Tisk

No, trochu jsem to teď flákal a tak to jdu napravit. Novinky v českých e-shopech je zpět. 11 výrobků, tři distributoři. Nová Raspberry Pi kamera, laserová gravírovačka/řezačka, solární panely s USB-C nebo nový ESP8266/ESP32 programátor.

vokolo.cz


Mikrokontroler Raspberry Pi RP2040 SC0914

RP2040 je první mikroprocesor nadace Raspberry. Poprvé byl použit v modulu Raspberry Pi Pico a v modulech od jiných výrobců, včetně Arduino. Jedná se o velmi efektivní dvoujádrový čip ARM Cortex M0+ taktovaný na 133 MHz. Má velké množství vestavěné paměti SRAM, programovatelné I/O (PIO), 2x UART, SPI i I2C a to vše v pouzdře QFN-56.
Cena je 29 Kč (cena je platná v den vydání článku) - https://www.vokolo.cz/rp2040/

Flash W25Q16JVZPIQ-ND WSON 6x5mm

Flash paměť výrobce Winbond Electronics, s kapacitou 16Mb, vhodná k MCU Raspberry RP2040.
Cena je 22 Kč (cena je platná v den vydání článku) - https://www.vokolo.cz/flash-w25q16jvzpiq-wson-6x5/

Stabilizátor napětí BU33UC3WG-TR

Lineární stabilizátor napětí BU33 s nízkým úbytkem napětí.
Cena je 16Kč (cena je platná v den vydání článku) - https://www.vokolo.cz/bu33/

rpishop.cz


Arducam HQ IR-CUT kamera pro Raspberry Pi

12,3Mpx kamera s 1/2,3" IMX477 HQ objektivem a 6mm CS objektivem, kompatibilní s Pi 4B, 3B+, 2B, 3A+, Pi Zero a dalšími.
Cena je 2535 Kč (cena je platná v den vydání článku) - https://rpishop.cz/mipi-kamerove-moduly/5331-arducam-hq-ir-cut-kamera-pro-raspberry-pi.html

Arducam 64Mpx kamera pro Raspberry Pi s automatickým ostřením

První kamera pro RPi s vlastnostmi odpovídajícími fotoaparátům chytrých telefonů! Pyšní se rozlišením 9152x6944, je vybavena automatickým ostřením, 10x digitálním zoomem a podporou ePTZ. Funguje na většině Pi s CSI-2 připojením.
Cena je 1795 Kč (cena je platná v den vydání článku) - https://rpishop.cz/mipi-kamerove-moduly/5332-arducam-64mpx-kamera-pro-raspberry-pi-s-automatickym-ostrenim.html

Makeblock Smart World: doplněk pro mBot2 (bez mBot2)

Pojďme tvořit lepší svět! Smart World zahrnuje konstrukční komponenty, serva a návody k transformaci mBota2 do tří různých forem. Ke každé formě robota je připravena výuková aktivita, zaměřená na cíle udržitelného rozvoje.
Cena je 2039 Kč (cena je platná v den vydání článku) - https://rpishop.cz/katalog/5334-makeblock-smart-world-doplnek-pro-mbot2-bez-mbot2.html

Elecfreaks TOOCA Laser 1

Objevte převratné technologie, řezejte všechny typy materiálů včetně kovu a dotáhněte své projekty k dokonalosti! Veškerý provoz včetně gravírování, řezání, pozastavení a opětovného spuštění můžete ovládat stisknutím jednoho jediného tlačítka.
Cena je 12125 Kč (cena je platná v den vydání článku) - https://rpishop.cz/gravirky/5341-elecfreaks-tooca-laser-1.html

Waveshare IMX462-99 IR-CUT 2Mpx kamera

2Mpx kamera s vestavěným ISP a pevným zaostřením, kompatibilní s deskami řady Raspberry Pi a Jetson Nano.
Cena je 2099 Kč (cena je platná v den vydání článku) - https://rpishop.cz/mipi-kamerove-moduly/5345-waveshare-imx462-99-ir-cut-2mpx-kamera.html

OKDO Raspberry Pi 3B Startovací sada

Odstartujte svůj projekt! Sada zahrnuje jednodeskový počítač Raspberry Pi 3B, HDMI kabel, 32GB SD kartu, krabičku DesignSpark a univerzální napájecí zdroj.
Cena je 3299 Kč (cena je platná v den vydání článku) - https://rpishop.cz/3-model-b/5346-raspberry-pi-3b-startovaci-sada.html

laskakit.cz


Solární panel 5V 4W s držákem na zeď

Solární panel je vhoden pro doplňování energie zařízením s Micro USB a USB-C konektorem, jako jsou venkovní bezdrátové kamery nebo senzory pohybu. Díky kloubovému držáku a kabelu o délce 3 metrů je možné ji pohodlně umístit na to nejvhodnější místo.
Cena je 538 Kč (cena je platná v den vydání článku) - https://www.laskakit.cz/solarni-panel-5v-4w-s-drzakem-na-zed/

LaskaKit CH9102 Programmer USB-C, microUSB, UART

Univerzální programátor s USB-UART převodníkem CH9102 určený k nahrávání firmware (nejen) do vývojových stavebnic LaskaKit.
Hledáš jednoduchý a levný programátor - USB-UART převodník - který můžete použít s vaší či naší deskou s ESP nebo Atmelem, pak bys neměl přehlédnout právě tento. Programátor je založen na známém a odzkoušeném čipu CH9102. Na desce je také přepínač, kterým volíš jak napětí na pinu VCC, tak logickou úroveň sběrnice. Přepínač můžeš přepnout buď na 5V či 3.3V. S naším programátorem se také vyhneš neustálemu problému s hledáním vhodného kabelu. Buď použiješ kabel s microUSB konektorem nebo USB-C - prostě to, co máš po ruce.
Cena je 108 Kč (cena je platná v den vydání článku) - https://www.laskakit.cz/laskakit-ch9102-programmer-usb-c--microusb--uart/


Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,196,886 návštěv