Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Kutilovi na Vánoce. Výběr vhodných dárků pro bastlíře, kutily pro rok 2023Tisk

Blíží se Vánoce a je nejvyšší čas sepsat článek s tipy na vánoční dárky (nejen) pro kutila a kutilku. Vybral jsem přes deset výrobků, kterým můžete potěšit vašeho partnera/partnerku, dceru/syna nebo třeba tchýni/tchána.
Jaký výrobky doporučuji? Vymazlení šroubovák, skvělý držák čehokoliv, robota, pájecí pero a další. I bastlíři z twitteru sem přidali pár svých tajných přání na dárek pod stromeček.


Omnifixo
Asi nejlepší třetí ruka co jsem kdy viděl a vyzkoušel - že mi jich rukama prošlo. Držáky, které vydrží vysokou teplotu, magnetické, jednoduše ohybatelné a podloužkou můžete i měřit.
Necelých 1500 Kč; https://omnifixo.com/


Power Profiler Kit 2
O PPK2 jsem se tu už rozepsal (recenze tady). Pokud obdarovaný bastlí výrobky napájenými z akumulátoru, tohle se mu bude jednoznačně hodit.
PPK2 se chová pouze jako ampermetr (tedy je vložen mezi napájení a zátěž) nebo funguje zároveň i jako zdroj. I v režimu zdroje stále dokáže měřit proud ve velkém rozsahu.
Necelých 100 USD, https://www.mouser.com/ProductDetail/Nordic-Semiconductor/nRF-PPK2


Precizní šroubovák se sadou bitů
Tenhle Mi Precision Screwdriver Kit mám doma několik let a vydrží opravdu mnoho. Je velmi univerzální. Ocenil bych snad o jeden větší křížový bit více.
590 Kč; https://www.xiaomicesko.cz/mi-precision-screwdriver-kit.html


Univerzální USB kabel
Některé zařízení mají micro USB kabel, jiný už USB-C. Díky tomuto kabelu mám jen jeden a vždycky pasuje.
Vention má i další typy.
219 Kč; https://www.alza.cz/vention-usb-2-0-to-2-in-1-usb-c-micro-usb-male-5a-cable-1m-gray-aluminum-alloy-type-d6413997.htm


USB-A a USB-C 30W nabíječka
I nabíječka může být vhodný dárel. Zvláště když v jednoduchosti je síla. dvou portová nabíječka s USB-A a USB-C nabije všechno do 30W. Podporuje PD 3.0, QC3.0, FCP, AFC a BC1.2 a samozřejmě obsahuje ochrany - přehřtí nadproud aj.
449Kč; https://www.alza.cz/alzapower-a130-fast-charge-30w-cerna-d6966915.htm?o=1


LBot
Kdo by nechtěl robota. Lbot od laskakit je kompletní stavebnice s jednoduchou možností rošíření o další moduly a senzory.
Necelých 1600 Kč; https://www.laskakit.cz/laskkit-lbot-v1-0-stavebnice-robota/?variantId=5840


Arduino a neopixel hodiny
Krásné hodiny, které vytvořila bastlířka Zuzka z Vokolo.cz. Kompletní stavebnice RGB hodin udělá radost jak pod stromečkem, tak i během roku.
Od 923 Kč; https://www.vokolo.cz/neopix-hodiny-diy-kit/


Pájecí pero - Pinecil
Pájecí pero Pinecil je opravdu dobrý kauf. Asi neznám nikoho, kdo by si na něj stěžoval. Cena na eshopu začíná na 26 USD, ale pošta je za 30 USD.
https://pine64.com/product/pinecil-smart-mini-portable-soldering-iron/


Pájecí pero TS101
Pokud se vám nechce řešit Pinecil - pošta, proclení, slušnou alternativou je i TS101. Velmi slušné pájecí pero s teplotou nastavení od 50 do 400 °C a možností napájení pomocí USB-C (USB-PD, PD3.0 9-20V 9-45W) nebo souosým konektorem (DC 9-24V 9-65W).
Necelé 2100Kč; https://www.rotorama.cz/prislusenstvi/ts101-65w-pajeci-pero


EasyTerm - univerzální HMI
Univerzální nástroj s názvem EasyTerm - v klikacím GUI naklikáte co se má zobrazit na displeji a celá krabička pak bez počítče automaticky dělá co potřebujete.
Grafy, logy, I2C, SPI, PWM, ADC, tlačítka, zobrazení hodnot. Prostě všechno. Mrkněte na videa.
2450 Kč; https://7-tech.net/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,196,102 návštěv