Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Když nemáš na Odroid-N2+ peníze, kup si Odroid-N2LTiskOdroid N2+ je nadupaný jednodeskový počítač od Hardkernel. I přesto, že jeho cena je okolo 3000 Kč, je tak populární, že není skladem. A pokud nutně potřebujete podobný jednodeskový počítač či chcete jenom ušetřit, pak je tu novinka - Odroid-N2L.


Odroid-N2+

Odroid-N2L

Odroid N2L je menší a levnější varianta N2+, což můžete vidět na fotkách výše.
Cena za 2GB RAM variantu je 59 USD, za 4GB RAM je o 10 USD vyšší, tedy 69 USD.
Jako procesor je osazen Amlogic S922X, šestijádrový procesor ARM Cortex A73 s frekvencí 2.2/2.4GHz. Na desce je zároveň připraven konektor pro eMMC paměť a samozřejmě i microSD slot. Na desce nechybí ani HDMI 2.0 (4k@60Hz), MIPI DSI (displej port).
Jak připojíte Odroid-N2L k internetu? Pomocí ethernetu nebo WiFi, přímo na desce ale ani nenajdete - musíte si koupit USB adaptér. To samé pro Bluetooth.
Co ale nechybí je 1x USB3.0 a 1x USB2.0.
Pro připojení vašich čidel je tu samozřejmě 40 pinový GPIO hřebínek. Deska je napájena přes souosý konektor (jack 5.5/2.1), jeho napájecí napětí musí být mezi 7.5 až 16V.

V benchmark testu si tato malá deska nevede vůbec špatně.


Mezi podporované operační systémy jsou Android (32bit nebo 64bit) a Ubuntu 22 minimal nebo s prostředím MATE.
A pokud si myslíte, že můžete použít OS pro N2/N2+ i pro N2L, tak ne, nemůžete. Kvůli LPDDR4 RAM paměti místo DDR4, které používají právě N2/N2+.
Koupit jej můžete na https://www.hardkernel.com/?s=ODROID-N2
Wiki https://wiki.odroid.com/odroid-n2l (tady najdete i odkaz na OS)

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,460,570 návštěv