Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Naprogramuj si vlastní sluchátka. PineBuds Pro.TiskJestli o nějaké firmě můžeme říct, že zpřístupňuje komerční výrobky bastlířům, tak je to právě Pine64. Sice začali s jednodeskovými počítači, ale jejich telefon PinePhone, páječka Pinecil, hodinky PineTime nebo laptop Pinebook jsou opravdu populární. A teď přichází s opensource sluchátky do uší - PineBuds Pro.

Na apríla vydali článek, že připravují vlastní sluchátka. Článek, neuvěřitelná novinka a vydaná na apríla?
Ano, a přesto je to pravda. V listopadovém newsletteru to opět potvrdili - výroba jejich vlastních sluchátek PineBuds Pro je v plném proudu a prodávat by se měly začít 2. prosince.Bastlíři, kteří se alespoň trochu zabývají audio by měli znát křivku uvedenou výše. Pro ty ostatní - jedná se frekvenční odezvu v rozsahu 20 - 20 kHz. A sluchátka si nevedou vůbec špatně!

A na čem to celé běží? Základem je procesor BES2300YP (Cortex-M4F s frekvencí až 300MHz).
Sluchátka disponují vlastnostmi jako Active Noise Cancellation, Environment Noise Cancellation a další.

Wiki PineBuds Pro už má v sobě nějaká data. Například první verzi SDKčka, User Manual, Schéma a samozřejmě katalogové listy použitých součástek. Pouzdro obsahuje bezdrátové nabíjení s čipem CP2021 (asi nejčastější čínské bezdrátové nabíječky z ali).
Programování sluchátek se opět provádí přes pouzdro, kde je USB-UART převodník CH342DS (datasheet), který má dva UART výstupy. Ty jsou vyvedeny do sluchátek - procesor ve sluchátkách se programuje přes UART.
V pouzdře je pak i nabíjecí obvod s nastaveným maximálním nabíjecím proudem 455mA - SY8821 (v čínštině). Akumulátor uvnitř pouzdra by tak mohl být s kapacitou okolo 1Ah.

Nabíjecí obvod akumulátoru ve sluchátkách je pak použit CE3156A420FB8 (série CE3156) a z hodnot součástek ze schématu sluchátek lze usoudit, že použitý akumulátor bude maximálně 40mAh (1C), spíše 20mAh (0,5C).

Použitými mikrofony ve sluchátkách jsou pak 3SM123GZB1VD. Tento mikrofon má vlastní spotřebu pouhých 80uA a hodnot S/N (SIngal/Noise) je 61.5 dBA.

PineBuds Pro jsou dostupné za 69.99 USD
https://pine64.com/product-category/pinebuds/


Newsletter: https://www.pine64.org/2022/11/15/november-update-tuned-in/
Wiki: https://wiki.pine64.org/wiki/PineBuds_Pro

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,425,365 návštěv