Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Naprosto jednoduchý simulátor Arduino a pár externími součástkami - WithDiodeTiskK čemu simulátor Arduino? Třeba když čekáte na zásilku s hardwarem, když si chcete něco vyzkoušet a nic přitom nezničit, nebo třeba ve škole. WithDiode je jednoduchý simulátor s velkým potenciálem.
V simulátoru WithDiode si napíšete program pro Arduino, připojíte třeba rezistor a LEDku a simulátor vám navíc vypočítá i proud tekoucí LEDkou.Simulátor WithDiode běží ve webovém prohlížeči a k Arduino Uno můžete připojit například již zmíněnou LEDku, bipolární tranzistor, kondenzátor, spínač nebo časovač NE555.
V simulátoru si napíšete kód (wiring), který se zkompiluje a nahraje do virtuálního Arduino Uno. Na nepájivé pole pak pak dáte třeba tu LEDku s rezistorem a během spuštěné simulace simulátor zároveň ukazuje protékající proud.
Samozřejmě, pokud Arduino použít nechcete, tak nemusíte. Připojíte si obvod bez něj - třeba LEDka, rezistory, kondenzátory, NE555 a blikač je na světě.
WithDiode je prozatím velmi jednoduchý simulátor a za den si s ním vyhrajete až kam. Kde by mohl být hodně užitečný je právě ve školách, kde jeho hlavní výhodou je to, že fyzicky nepotřebujete mít daný hardware a tak ani nemůže nikdo nic zničit.
Trochu vymakanější simulátor je například Wokwi, který podporuje mnohem širší spektrum hardwaru - ESP32, Raspberry Pi a další.

https://www.withdiode.com/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,128,499 návštěv