Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Raspberry Pi vylepšuje kamery. Přichází s vylepšenými typy kamer - model 3, Model 3 NoIR a HQ kameraTiskFullHD s frekvencí až 50 Hz a autofocusem - to je Raspberry Pi kamera modul v3.
Modul kamery je založen na čipu Sony IMX708, HDR (vysoký dynamický rozsah) až 3 MPx. Kamera je samozřejmě k dispozici jak se širokoúhlým objektivem, tak i ve variantě pro noční režim (NoIR).
Cena začíná na 25 USD.

Porovnání dostupných modulů od Raspberry Pi.


Pokud používáte Raspberry Pi OS na svých malinových jednodeskoých počítačích, tak poslední verze OS podporuje právě tyto typy kamer (klasická 12MPx, širokoúhlá a NoIR) - python knihovna Picamera2. Podpora je i v knihovně libcamera.

Dokumentace ke kameře je na dostupná na https://www.raspberrypi.com/documentation/accessories/camera.html

Raspberry Pi kamera modul 3 https://www.raspberrypi.com/products/camera-module-3/

Všechny typy kamer jsou na rpishop.cz:
Raspberry Pi Camera 3 za 695 Kč
Raspberry Pi Camera 3 NoIR za 695 Kč
Raspberry Pi Camera 3 Wide za 969 Kč (zatím předobjednávka)
Raspberry Pi Camera 3 Wide NoIR za 969 Kč (zatím předobjednávka)Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,680,145 návštěv