Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Lineární hodiny - takové hodiny chcete mít, ale ne v ložnici.TiskLineární hodiny (LinearClock) je název pro projekt atypických hodin. Jejich vzhled ani nejde pojmenovat - ty se musí vidět a nejlépe mít.
Hodiny jsou založeny na ArduinoNano, ke kterému jsou připojené RTC hodiny. Arduino řídí krokové motory přes driver ULN2003.

Bohužel na webu tvůrce chybí schéma či detailní popis zapojení, ale podobných zapojení je na webu bezpočet a tak si s tím bastlíř jistě poradí popřípadě upraví podle vlastních potřeb (například vymění Arduino za ESP32 a bude čas stahovat z NTP serveru.).

Autor: https://www.reddit.com/user/ragusa12/
Info o projektu: https://www.yankodesign.com/2021/10/26/this-oddly-satisfying-clock-has-a-steampunk-gear-mechanism-thats-a-bunch-of-fun-to-look-at/amp/
Google drive (kód pro Arduino, STLka): https://drive.google.com/drive/folders/1fnWJHrRbfiDYMFVt4MbI6LsJoCDOXYb4

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,664,235 návštěv