Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Arduino přichází s novou vývojovou deskou, má spoustu výkonu, GPIO, připojení na Wi-Fi i konektor pro kameru.TiskArduino přichází... s novou deskou, výkonnou, spoustou GPIO, Wi-Finou na desce, konektorem pro ArduCam kameru a mikrokontrolérem STM32H747 - dvoujádro Cortex®-M7 @ 480 MHz a Cortex®-M4 @ 240 MHz.
Deska pojmenovaná Arduino Giga R1 WiFi má osazen i čip 1DX od Murata, Bluetooth 5.1 a WiFi 802.11 b/g/n (až 65 Mbps).

Jedná se tak o už druhou Arduino desku, která má čip od STMicroelectronics. První z nich byla Arduino Portenta H7.

Giga R1 WiFi má kromě WiFi, Bluetooth a konektoru pro ArduCam kameru například USB-C konektor pro napájení a programování a USB-HID, USB-A konektor, 76 vyvedených digitálních pin", 12 analogových, 2 digitálně-analogové převodníky, 1 PWM. To umožňuje použít až čtyři UART sběrnice, tři I2C a dvě SPI a také SPI nebo třeba připojit již zmíněnou kameru od ArduCam.

Ke kameře existuje i vzorový kód, takže není třeba znovuvymýšlet kolo.
Camera guide najdete na https://docs.arduino.cc/tutorials/giga-r1-wifi/giga-camera

Cena za desku Arduino Giga R1 WiFi je 68.70 eur a najdete jí na https://store.arduino.cc/products/giga-r1-wifi

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,196,152 návštěv