Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Porovnání mezi čidly teploty a vlhkosti SHT3x a SHT4x - článek od soselectronicTiskČasto čtu v různýh skupinách, jaký že je rozdíl mezi SHT3x a SHT4x což jsou (řekněme) dvě generace čidel teploty a vlhkosti. Soselectronic mi vytrhl trn z paty, protože sami napsali článek (neplacený) a já to měl už dlouho na mém TODO listu. Jaký je tedy mezi nimi rozdíl?

V článku soselectronic do detailu probírají přesnosti SHT3x a SHT4x jak pro měření teploty a vlhkosti. U SHT3x je vývod ADDR, čím se mění I2C adresa čidla. SHT4x takový vývod nemá, ale je možné zakoupit jiné označení součástky.
SOS porovná čidla i z pohledu spotřeby, SHT3x má sice vyšší odběr (trojnásobně) oproti SHT4x, ale má vyšší rozsah napájení - až 5.5V namísto 3.6V (SHT4x). Existuje ale i verze SHT4xI.

Kompletní přehled parametrů a celkové srovnání najdete na https://www.soselectronic.cz/articles/sensirion/prechod-od-sht3-k-sht4-porovnani-senzoru-vlhkosti-sensirion-2853

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,351,203 návštěv