Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Učit se, jak věci fungují zabavnou formou. Řízení křižovatky s Arduino.TiskRadiokluby OK1RAJ s OK1KVK vytvořily opensource projekt pro řízení křižovatky s Arduino - a vypadá skvěle!
Nejen že se může člověk naučit programovat, navíc lze takovou křižovatku použít i při hraní s dětmi.
Základní desku tvoří motiv křižovatky s footprintem pro Arduino desku.

Světla pro auta a chodce mají vlastní tvar a navíc skvěle padnou do otvorů na hlavní desce. Propojení respektive propájení je tak velmi jednoduché. Na hlavní desce jsou i popisky, které barvy jsou připojeny na jaký GPIO Arduino desky.

K dispozici je i program pro kontrolu zapojení a zapájení celé křižovatky. Pokud hledáte jednoduchou stavebnici pro začátečníky, kde se člověk naučí pájet a zároveň programovat - tohle nesmí chybět ve vašem výběru.

Projekt sdílel Michal Rybka na svém facebooku.

Celý projekt je opensource a dostupný na https://git.ok1kvk.cz/RAJlab/my-crossroads_2.0_3D

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,460,507 návštěv