Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Pájecí pero se superkondenzátory a výkonem 36W.TiskMiniware, výrobce populárního pájecího pera TS101, přichází na svět s nabíjecím pájecím perem TS1C. Výkon této páječky je až 36W a to díky superkondenzátorům uvnitř pera.
Kromě použité technologie, designu vás překvapí i cena!

Pokud jste se zarazili při čtení "nabíjecí pájecí pero", že jste to už četli, tak máte pravdu.
Nedávno jsem tu psal o rozborce a hodnocení dalšího pájecího pera FAHRENHEIT 28025.
Závěr byl, že i přes výkon pouhých 8W jej používám dost často pro takové to jednoduché pájení na stole - tady připájet kabel, nebo konektor, žádné velké pájení. Výkon 8W je ale velmi limitující zejména v případě, kdy chcete pájet součástky připojené k polygonu (rozlité mědi), tento výkon pak opravdu stačit nemusí. Problém je v tom, že páječka Fahrenhait použivá jeden akumulátor 18650 (kapacita 2200 mAh), při napětí 4.2V a výkonu 8W se tak jednoduše dopočítáte, že proud z 18650 je okolo 2A. Což je asi 1C - doporučený vybíjecí proud.
Páječka se pak nabíjí bezdrátově z dodaného stojánku s microUSB.Vývojáři Miniware na to šli ale od lesa. Místo limitujícího akumulátoru 18650 zvolili superkondenzátory. Díky superkondenzátorům je nabíjení mnohem rychlejší a dodaný výkon vyšší - až 36W. A tento výkon vám už bude bez problémů stačit.
Kapacita superkondenzátorů uvnitř pájecího pera je 750F!

Pájecí hroty jsou stejné, jako má TS80.Stojánek, který připojíte do USB-C nabíječky s podporou USB-PD, může dodat výkon až 45W a pájecí pero předehřát. Superkondenzátor uvnitř pera pak nastavenou teplotu udržuje.

Pájecí pero ale nemusí být připojeno na ke stojánku, má vlastní USB-C konektor do kterého můžete připojit USB-PD nabíječku a tak napájet pero bez potřeby mít stojánek.

Cena této pájecí stanice je necelé čtyři tisíce korun a poštovné je zdarma.
https://www.aliexpress.us/item/1005005770533692.html
Stránka produktu
https://www.miniware.com.cn/product/ts1c-cordless-soldering-station/

Video

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,351,512 návštěv