Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Něco pro radioamatéry. ESPink se 4.2" ePaper displejem a podporou anténního rotatoru a meteostanice.TiskRadioamatérství ani za mák nerozumím, tak doufám, že tu nebudu psát hlouposti, ale je to tak zajímavý projekt, že o tom musím něco sepsat :-)
Rotátor je zařízení, které pohybuje anténou do určeného směru. To pomáhá pro dálkové spojení s dalšími radioamatéry. Jak zobrazit aktuální natočení rotátoru? Tím se pochlubil radioamatér OK1HRA na svém twitteru.

Zobrazení natočení může třeba vypadat tahle.

Zdroj: http://www.ok2kkw.com/rotator/rotator.htm

Funguje to? Nejspíše ano. Jde to udělat lépe či pěknější? Ale jistě! si asi řekl radioamatér Dan, alias OK1HRA.

Využil k tomu již hotovou desku s 4.2" ePaper displejem a ESP32 nazvanou ESPink-42 od výrobce laskakit.cz. Na desce najdete všecho potřebné - výkonný Wi-Fi a Bluetooth modul ESP32, 4.2" ePaper, nabíjecí obvod pro LiPol akumulátor, programátor, rozšiřující konektor.
Github vývojové desky.

K této desce vytvořil OK1HRA firmware, který zajišťuje jak komunikaci s rotátorem, tak i zobrazení dat uživateli na ePaper a navíc i aktuální teplotu, vlhkost a další parametry ze své open-source meteostanice (github tady).Pokud vás zajímá samotný rotátor, tak ten má vlastní wiki, kde najdete více informací - https://remoteqth.com/w/doku.php?id=simple_rotator_interface_v
Detailní informace o meteostanici pak najdete na https://remoteqth.com/3d-wx-station.php

Co se týká zobrazovadla s ePaper, OK1HRA dal všechna potřebná data na github. Pokud vás radioamatérství nechytlo za srdce, i tak se tam podívejte - je tam moc hezká krabička pro desku ESPink-42 s 4.2" ePaper. Fakt.

Github zobrazovadla.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,934,438 návštěv