Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Novinky v českých e-shopech #38Tisk

Srpen a rovnou 19 novinek od třech distributorů - spousta robotů, spousta čidel, osciloskop nebo svářečka. Nejen tohle najdete v srpnové náloži novinek.

rpishop.czSunFounder Raspberry Pi AI Robot Kit PiCrawler
AI Robot Kit kompatibilní s Raspberry Pi 4B, 3B, 3B+, vhodný pro pokročilé, je skvělou platformou pro výuku programování, robotiky, OpenCV, TensorFlow a hlubokého učení.
Cena (platná v době zveřejnění článku) 3055 Kč.
https://rpishop.cz/pro-raspberry-pi/6405-sunfounder-raspberry-pi-ai-robot-kit-picrawler.html


SunFounder Robot Kit (Ještěrka) pro Arduino Nano
Vzdělávací sada určená pro začátečníky je založená na desce Arduino Nano. Robota v podobě ještěrky je možné ovládat prostřednictvím intuitivního grafického programování. Pro snadný začátek jsou k dispozici podrobné a srozumitelné příručky.
Cena (platná v době zveřejnění článku) 899 Kč.
https://rpishop.cz/pro-arduino/6403-sunfounder-robot-kit-jesterka-pro-arduino-nano.html


SunFounder Raspberry Pi Smart Car Kit (PiCar-4WD)
Robotická sada v podobě autíčka určená pro Raspberry Pi, vhodná pro začátečníky i pokročilé. PiCar-4WD integruje Grayscale modul, ultrazvukový senzor, senzor vyhýbání se překážkám, senzor sledování trasy a objektů, detekci okrajů, tachometr, umí spočítat ujeté vzdálenosti a má spoustu dalších funkcí!
Cena (platná v době zveřejnění článku) 1529 Kč.
https://rpishop.cz/pro-raspberry-pi/6410-sunfounder-raspberry-pi-smart-car-kit-picar-4wd.html


OSMC Vero V
Perfektní multimediální centrum na doma i do kanceláře. Malé, výkonné, opensourcové a dostupné. Takové je Vero páté generace.
Vero V navazuje na úspěšného předchůdce Vero 4K+. Bez problémů dokáže přehrávat obsah v rozlišení 4K a 10bitovém HDR. Navíc přidává podporu nových kodeků, jako je AV-1, čímž zajišťuje, že zůstane středobodem vašeho obývacího pokoje i v příštích letech.
Cena (platná v době zveřejnění článku) 5429 Kč.
https://rpishop.cz/k-televizi/6440-osmc-vero-v.html

laskakit.czVětrná turbína 12V 300w
Výkonná větrná turbína pro generování obnovitelné elektrické energie. S bytelnou konstrukcí z odlévaných hliníkových a nylonových dílů. Turbína se sama otáčí podle směru větru. Maximální dosažitelný výkon je 300W a přichází s vlastním kontrolérem pro usměrnění proudu a snadnější připojení olověné baterie nebo invertoru. Snadno se instaluje i udržuje. Rotor a směrovka jsou navrženy tak aby byli odolné i proti silnému větru.
Cena (platná v době zveřejnění článku) 5988 Kč.
https://www.laskakit.cz/vetrna-turbina-12v-300w/


Hantek 2D72 Osciloskop 2x70MHz a multimetr
Dvoukanálový osciloskop, generátor funkcí a multimetr s vlastní lithiovou baterii, veškerým nutným příslušenstvím a vyztuženým látkovým kufříkem.
Cena (platná v době zveřejnění článku) 5898 Kč.
https://www.laskakit.cz/hantek-2d72-osciloskop-2x70mhz-a-multimetr/


Docreate DO-02 Ruční bodová superkondezátorová svářečka
Ruční bodová svářečka vhodná pro bodové sváření Niklových pásků při sestavování baterií. Narozdíl od bateriových svářeček není náchylná na výběr použité bateri. Potřebný svařovací proud zajišťují dva superkondenzátory o kapacitě 3000F a pro napájení se používá napájecí adaptér 12V/4A. Svářečka je vybavena displejem, na kterém jsou vidět aktuální nastavené hodnoty svařování a aktuální napětí na superkondenzátorech.
Cena (platná v době zveřejnění článku) 3298 Kč.
https://www.laskakit.cz/docreate-do-02-rucni-bodova-superkondezatorova-svarecka/


Mini nahřívač plošných spojů PD65W
Malý nahřívač plošných spojů s nastavitelnou teplotou, na odstraňování SMD komponent. Efektivnější ohřevná plocha ušetří čas i energii. OLED display slouží k nastavení formátu teploty a jazyka.
Cena (platná v době zveřejnění článku) 898 Kč.
https://www.laskakit.cz/pd65w-mini-hot-plate-smd-preheater/


Neizolovaný měřící hrot 47x4mm, mosaz
Univerzální měřící hrot, materiál mosaz
Cena (platná v době zveřejnění článku) 32 Kč.
https://www.laskakit.cz/neizolovany-merici-hrot-47x4mm--mosaz/


LaskaKit SGP41 VOC a Nox senzor kvality ovzduší
Hlídej vzduch, který dýcháš. Díky našemu modulu s SGP41, čipem pro vyhodnocení kvality vzduchu na základě VOC a NOx, můžeš měřit a online zaznamenávat naměřená data a na jejich základě spínat akční prvek typu ventilátor.
Cena (platná v době zveřejnění článku) 358 Kč.
https://www.laskakit.cz/laskakit-sgp41-voc-a-nox-senzor-kvality-ovzdusi/


LaskaKit BME688 Senzor tlaku, teploty, vlhkosti a kvalitu vzduchu
Přesné měření tlaku, teploty a vlhkosti - bez toho se neobejde žádná meteostanice, ať už vnitřní nebo venkovní. BME688 dokáže navíc měřit i kvalitu vzduchu - IAQ (Air Quality).
Cena (platná v době zveřejnění článku) 568 Kč.
https://www.laskakit.cz/laskakit-bme688-senzor-tlaku--teploty--vlhkosti-a-kvalitu-vzduchu/


LaskaKit APDS-9960 Senzor přiblížení a gest
Jeden senzor a kolik toho umí! Detekuje přiblížení, rozpoznává gesta, měří osvětlení i rozpoznává barvy - APDS9960. Teď i na našem modulu s uŠup konektory pro jednoduché připojení k dalším modulům a deskám s ESP32 nebo ESP8266.
Cena (platná v době zveřejnění článku) 198 Kč.
https://www.laskakit.cz/laskakit-apds-9960-senzor-priblizeni-a-gest/


LaskaKit LTR390 UV senzor
Je v místnosti hodně světla nebo málo a je potřeba rozsvítit? Stačí použít náš modul s čidlem LTR390 pro měření okolního osvětlení a ultrafialového záření a víš to hned? A co s tím dál? Využij to třeba v tvé domácí automatizaci a automaticky spínej osvětlení.
Cena (platná v době zveřejnění článku) 68 Kč.
https://www.laskakit.cz/laskakit-ltr390-uv-senzor/

rpishop.czSolární nabíječka USB/DC pro Li-Ion a Li-Pol baterie - Adafruit 390
Nabíječka pro jednočlánkové Li-Ion nebo Li-Pol baterie napájené ze zásuvky USB typu C nebo DC 5,5 / 2,1 mm konektoru s možností připojení solárního článku . Maximální napájecí napětí je 6 V a nastavený rychlonabíjecí proud článku je 500 mA s možností jeho změny. Disponuje systémem, který automaticky upravuje proud pro dosažení vyšší účinnosti.
Cena (platná v době zveřejnění článku) 564 Kč.
https://botland.cz/lipol-usb-micro-usb-nabijeci-moduly/23013-solarni-nabijecka-usb-dc-pro-li-ion-a-li-pol-baterie-adafruit-390.html#


PicoBricks Base Kit - vývojový kit pro Raspberry Pi Pico
Stavebnice obsahující vývojovou desku s 10 moduly , které umožňují vytvářet širokou škálu projektů založených na Raspberry Pi Pico. Byl navržen tak, aby byl snadno použitelný pro uživatele všech úrovní . Sada podporuje různé vývojové platformy užitečné ve vzdělávání a vývoji, jako je PicoBricks IDE, MicroBlocks, CircuitPython a Arduino IDE.
Cena (platná v době zveřejnění článku) 1548 Kč.
https://botland.cz/moduly-a-soupravy-pro-raspberry-pi-pico/22767-picobricks-base-kit-vyvojovy-kit-pro-raspberry-pi-pico-8683757112077.html


USB-C Host Shield - shield pro Arduino - MAX3421E - SparkFun DEV-21247
Modul v podobě shieldu pro Arduino, který umožňuje připojit a provozovat jakékoliv USB 2.0 zařízení. USB-C Host Shield funguje se zařízeními, jako jsou fotoaparáty, různé typy Bluetooth zařízení, velkokapacitní paměťové moduly nebo klávesnice. Štít se připojuje k Arduinu přes rozhraní SPI (piny D10 - D13) . Čip, který řídí sběrnici USB, je MAX3421E . Modul je napájen z pinu 5 V nebo VIN z Arduina. Do USB portu je přiváděno standardní stabilizované napětí 5V.
Cena (platná v době zveřejnění článku) 1289 Kč.
https://botland.cz/arduino-shield-expandery-vystupu/22824-usb-c-host-shield-stit-pro-arduino-max3421e-sparkfun-dev-21247.html


Grove - TDS senzor/metr pro měření kvality vody - Seeedstudio 101020753
TDS metr, který umožňuje určit čistotu vody na základě měření rozpuštěného obsahu organických a anorganických sloučenin v kapalině. Rozsah měření snímače je od 0 ppm do 1000 ppm , přičemž čím vyšší je hodnota ppm, tím větší je kontaminace vody. Modul se používá v oblastech, jako jsou domácí vodní filtry, hydroponie, akvaristika a další související s testováním kvality vody.
Cena (platná v době zveřejnění článku) 393 Kč.
https://botland.cz/grove-senzory-pocasi/22762-grove-tds-senzor-metr-pro-mereni-kvality-vody-seeedstudio-101020753.html


M5Stack CoreS3 ESP32S3 loT Development Kit – vývojový kit – M5Stack K128
M5Stack CoreS3 je třetí vydání vývojového modulu řady M5Stack Core. Výrobce tentokrát použil systém ESP32-S3 - dvoujádrový procesor Xtensa LX7 s taktovací frekvencí 240 MHz , který navíc podporuje bezdrátovou komunikaci WiFi a má 16 MB Flash paměti a 8 MB PSRAM paměti .
Cena (platná v době zveřejnění článku) 1962 Kč.
https://botland.cz/core-serie/23180-m5stack-cores3-esp32s3-lot-development-kit-vyvojovy-kit-m5stack-k128-6972934174284.html

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,460,540 návštěv