Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Home Assistant Green - jednodeskový počítač určený pro domácí automatizaciTiskKdo by neznal Home Assistent - službu pro domácí automatizaci. Home Assistant teď přichází s produktem nazvaným Green. Jednodeskový počítač s taktem čtyřjádrového procesoru až 1.8 GHz, 4GB RAM, 32 GB eMMC a cenou 99 USD.

Home Assistant je bez pochyb jedním z nejpopulárnějších služeb sloužících ke správě automatizace, který může fungovat společně s Apple HomeKit, Google Home, Samsung SmartThings a Amazon Alexa. Je velmi jednoduché ho používat, má širokou komunitu, funguje na Raspberry Pi a dalších jednodeskových počítačích.

Teď tu máme Green, jednodeskový počítač s Rockchip RK3566 SoC with quad-core s frekvencí 1.8 GHz, 4 GB RAM, eMMC pamětí pro uložení dat o kapacitě 32 GB.
Green nemá Wi-Fi, k propojení slouží gigabitový ethernet a samozřejmě nechybí ani slot pro microSD karty. HDMI, pro připojení k displeji, je také k dispozici.
Green má dva USB 2.0 konektory pro připojení dalších zařízeních, například USB Stick pro Zigbee/Thread/Matter - za 30 USD nebo Wi-Fi adaptéru.Napájení Green budete potřebovat adaptér 12V/1A se souosým konektorem.

Dokoupit mžete třeba i senzor pro měření kvality vzduchu založeném na SGP41 za 17.5 USD.

A cena? 99 USD a k dostání je na seeedstudio.com
https://www.seeedstudio.com/Home-Assistant-Green-p-5792.html

Domovská adresa Green
https://www.seeedstudio.com/Home-Assistant-Green-p-5792.html


a Wiki je dostupná na
https://green.home-assistant.io/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,348,350 návštěv