Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Interaktivní mapa České republiky s adresovatelnými RGB LED ve spojení s hrou podobného stylu jako Dobyvatel.TiskMáte rádi populární hru Dobyvatel? Martin Velíšek, známý projektem 3D tištěného katamaránu, sdílel zajímavé využití interaktivní mapy České republiky s adresovatelnými RGB LED v každém okresu Česka. Na základě správně zodpovězených otázek dobýváte jednotlivá území - okresy.

Firmware, který se stará o zobrazení jednotlivých barev, běží na ESP8266 - NodeMCU. Ten je založen (a taky lehce upraven) z původního zobrazení teplot z TMEP.cz.

Na serveru pak běží samotná hra, která bere otázky z SQL databáze. Zajímavost: otázky samotné vygeneroval chatGPT.
Hra pak vytváří JSON, který ESP8266 stáhne a podle příslušného nastavení k jednotlivým městům rozsvítí RGB LED.
Hlavní obrázek zase vygeneroval DALL-E 3.Předpokládá se i s hrou pro více než dva hráče, kteří navíc mohou hrát online odkudkoliv.

Hra momentálně není veřejně dostupná, pracuje se na základní funkcionalitě a vylepšení.
Jakmile bude hra i firmware pro ESP8266 dostupné, bude aktualizována i tato novinka.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,351,643 návštěv