Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Odhalte, jací ptáci jsou u vás na zahradě. Pomocí AI a Raspberry Pi.TiskUmělá inteligence, Raspberry Pi a projekt BirdNet. Díky tomu rozpoznáte ptáka na vaší zahradě. Táta Geek sepsal velmi podrobný návod jak celý projekt rozchodit a zapojit se třeba do celosvětové sítě. Svoje úlovky pak posíláte na tuto mapu nebo třeba do Home Assistant.

A manuál je to opravdu detailní. Dozvíte se v něm jak nainstalovat operační systém do Raspberry Pi, jak postupovat při instalaci BirdNet-Pi a jeho nastavení.

I s mikrofonem mohou být obtíže, jeho umístění i a nastavení citlivosti jsou v návodů také popsány. A samozřejmě, proč se nepochlubit ptákem, který vám přistál na zahradě celému světu.

Celý návod najdete na https://tatageek.blog/2024/02/07/rozpoznani-hlasu-ptaku-pomoci-umele-inteligence

Zdroj obrázku: https://www.bing.com/images/create/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,351,648 návštěv