Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Barometr s měřením teploty a vlhkosti. Ale pozor! Ne tak ledajaký. Wi-Fi manažer, webové rozhraní, TMEP.TiskKdyž jsem viděl nadpis článku "Barometr s měřením teploty a vlhkosti" a navíc s použitím součástek "Wemos D1 mini a BME280". říkal jsem si - zase? jako by jich nebylo dost!
Štěstí, že jsem četl dále - je to skvělý projekt. Kombinuje v sobě totiž dvě skvělé funkce. Autor využil wifimanažer a navíc propojil se službou TMEP - službou sloužící k uložení a zobrazení dat z vašich (nejen) meteostanic.

A to je opravdu skvělé, protože podobný nápad jsem sám měl, ale čas jsem k němu už nenašel.
Takže, základem tohoto barometru s měřením teploty a vlhkosti je Wemos D1 mini - což je škoda, protože spotřeba desky je docela velká a raději bych viděl desku s ESP32 - například Meteo Mini nebo například ESP32-C3 LPKit.

Přes webové rozhraní wifi manažeru pak nastavíte všechna potřebná nastavení - od adresy adresy TMEP až po název senzoru, GUID (unikátní ID čidla) nebo délka deepsleep.

A nápadů na rozšíření kódu by byla spousta - třeba úprava pro úspornější desky s ESP32, implementaci i dalších čidel - například SHT40 nebo SCD41, možnost výběru I2C pinů a tak dále.

Autor projektu dal celý projekt ven, i s pěknou krabičkou. Mrkněte na https://www.fancon.cz/esp8266-bme280-barometer-arduino/


Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,348,498 návštěv