Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

BeagleBone Black a OLED displayTisk


Velmi povedený návod jak propojit a rozchodit OLED display s populárním single-board PC BeagleBone Black.
Dotyčný display komunikuje buď I2C nebo SPI (to je nastavitelné HW propojkami). Tento návod používá I2C sběrnici. Jako operační systém pro BeagleBone Black je Debian Linux. OLED display má rozlišení 128x64 pixelů a program pro něj je napsán v jazyce C. Na stránce naleznete potřebné soubory (*.c i *.h) a samotný ovládací program.

http://inspire.logicsupply.com/2014/08/beaglebone-organic-led-display-c-program.html
Datasheet k řadiči SSD1306: https://www.adafruit.com/datasheets/SSD1306.pdf

<#EN>
The tutorial how to connect OLED display with BeagleBone Black is very interesting. The OLED display communicates through I2C or SPI (set hardware jumpers). The tutorial uses I2C bus. The BeagleBone Black has Debian Linux operating system. The resolution of OLED display is 128x64 pixels and the code is written in C language. You can find all files (*.c and *.h) and main code for controlling the OLED display.

http://inspire.logicsupply.com/2014/08/beaglebone-organic-led-display-c-program.html
Datasheet for driver SSD1306: https://www.adafruit.com/datasheets/SSD1306.pdf

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,912,764 návštěv