Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

IQRF Alliance na Light+Building 2016Tisk


Všechny chytré systémy a zařízení potřebují především spolupracovat a komunikovat v sítích. A to je vlastně i největší výzva na cestě k internetu věcí. IQRF Aliance má recept na to, jak propojit zařízení rozdílných výrobců a naučit je rychle komunikovat.

Dokonalý příklad takového fungujícího systému byl představen na Light+Building 2016. Členové IQRF Aliance propojili své výrobky do jedné bezdrátové sítě. Tato technická demonstrace spojuje síť veřejného osvětlení (DevTech M2M), inteligentní parkovací systém (CITIQ), čidlo CO2, teploty a vlhkosti (Protronix), interiérové osvětlení (DATmoLUX), vypínače, stmívače a spínací krabice (Teco), infrazářič (Austyn INTERNATIONAL), senzory teploty a relativní vlhkosti a univerzální gateway (IQ Home).

Bezdrátový přenos dat byl zajištěn pomocí bezdrátové technologie IQRF (MICRORISC). IQRF řídí všechna zařízení prostřednictvím jednoduchých příkazů přes „transceivery řízené daty“. To ukazuje hlavní sílu této technologie - jednoduchost jejího použití. Začlenit bezdrátovou konektivitu IQRF do jakékoliv elektroniky trvá jen několik týdnů.

Využívání bezdrátové technologie IQRF spojuje členy IQRF Alliance. Ta vznikla před dvěma lety a dnes sdružuje více než 50 technických firem a univerzit z USA, Velké Británie, Skandinávie, střední Evropy, Izraele a Indie. "Úspěch aliance je postaven na spolupráci jednotlivých členů - vývojářů, vysokých škol, výzkumných středisek a firem. Ti mohou vyvíjet své aplikace, zařízení a systémy a ty pak spojit s výrobky ostatních díky bezdrátové technologii IQRF. Je to mnohem efektivnější cesta na trh, "říká Šimon Chudoba, jednatel IQRF Aliance.

Máte zájem o IQRF moduly? Pak využijte jedinečnou slevu 20%

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,348,537 návštěv