VL53L0X je součástka určená pro měření vzdálenosti. Vyslaný laserový paprsek je od objektu odražen a tento čas (od zdroje - k objektu - zpět do zdroje, přijímače) je zároveň i měřen. Z těchto údajů pak získáte čas potažmo vzdálenost objektu od zdroje.
Vysílačem je 940nm laser VCSEL (Vertical Cavity Surface-Emitting Laser). Díky této použité technologii je měření robustní proti rušení z okolního prostředí.
Měřená vzdálenost může být až 2m. Data jsou pak odeslána skrze I2C sběrnici (až 400 KHz).
Spotřeba během měření může dosáhnout až 19 mA, při SW standby pak 6 uA, při HW standby pak 5 uA.
STMicroelectronics zvěřejnilo shield pro Nucleo64 právě s tímto obvodem, dokonce třemi - jeden přímo na shieldu, dva označované jako satelitní, které jsou připojeny přes 10 pin header. P-NUCLEO-53L0A1 obsahuje, kromě tří výše zmíněných obvodů, i 4 místný sedmisegmentový display (zobrazující vzdálenost) a krycí sklo.
Vzorové programy jsou vytvořeny pro STM32F401 Nucleo (NUCLEO-F401RE).
Shield obsahuje konektory Arduino Uno rev.3 a tak, kromě Nucleo 64, jej můžete použít i na Arduino deskách.
Celý kit (shield + nucleo) můžete zakoupit na mouser.com za 52,18 €. Samotný shield pak za 33,63 €.
Shield a VL53L0X:
SVL53L0X:
Upozornění
Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.