Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

STM32H7 - 40 nm mikrokontrolérTisk

STMicroelectronics zveřejnil nový mikrokontrolér s jádrem ARM® Cortex®-M7.
Co je důležité, změnila se výrobní technologie. Ze současných 90 nm na 40 nm. To dovolí maximální frekvenci až 400 MHz. V CoreMark získal neuvěřitelných 2010 bodů (856 DMIPS).Mikrokontrolér obsahuje 3 domény, které by měli sloužit k celkové optimalizaci tak výkonného mikrokontroléru.
První doména označená jako D1 obsahuje cache, flash paměť a náročné periferie jako grafický engine.
D2 obsahuje typické, náročnější, periferie jako je ethernet, usb, kryptografická jednotka či RAM paměť. Maximální takt této domény je polovina frekvence domény D1, přičemž maximální takt domény D1 může být právě až 400 MHz.V třetí doméně (D3) jsou obsaženy periferie RCC, ADC, GPIO nebo další část RAM paměti.

I při tak vysokém výkonu je spotřeba mnohem menší než u STM32F7 - 278uA/MHz při 3.3V. 7uA ve low power mode (Standby mode).
STM32H7 obsahuje LCD-TFT kontrolér, který podporuje Chrom‑ART Accelerator™.

Tento produkt by měl být dostupný ve druhém kvartálu roku 2017.

http://blog.st.com/stm32h7-powerful-cortex-m7-coremark/

http://www.st.com/en/microcontrollers/stm32h7x3.html?icmp=tt4249_gl_pron_oct2016&querycriteria=productId=LN2033

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,351,591 návštěv