Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

NanoPi A64 - 64bit quad-core, Mali400MP2, 1 GB DDR3 RAM, Gigabit ethernet a WiFiTiskNanoPi zveřejnil na sociálních sítích několik obrázků s informacemi o novém, připravovaném, jednodeskovém počítači s názvem NanoPi A64.

Jak název napovídá, základem je 64 bit procesor, přesněji Allwinner A64 quad-core Cortex-A53 s taktem až 1.15GHz s Mali400MP2 GPU, který podporuje OpenGL ES2.0 a OpenGV1.1.
Velikost RAM je1 GB DDR3 a jako uložiště složí už obvyklý micro SD slot, který se stal už standardem pro podobné typy jednodeskových počítačů.

Internetové spojení zajišťuje Gigabit ethernet RTL8211E a WiFi modul 802.11b/g/n.

SBC obsahuje 2x USB2.0 type A a serial debug port, který je dostupný přes 4pin header.

NanoPi-A64 lze napájet skrze micro USB konektor.

Jako video výstup slouží 1.4 HDMI Type A a kamerový vstup je použit 24pin FPC.

Na desce můžete dále najít periferie jako IR reciever, 40-pin header (GPIO, SPI, I2C, UART, PWM a další), power tlačítko, power LED, System LED a audio Out/MIC.

Deska je navržena jako 6ti vrstý DPS s rozměry 64x60 mm.

Napájecí adaptér je doporučován zdroj o nominální hodnotě 5V a alespoň 2A.

Podporované systémy jsou Ubuntu-Core with QtE a Ubuntu-MATE.

Cena za NanoPi A64 je $25 + poštovné.Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,680,227 návštěv