Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Z kickstarter: FluoWiFi (ESP32 a ATmega644p ) a M2 MacchinaTisk

Na kickstarter se objevily dva zajímavé projekty, které by mohly zaujmout i vás.Prvním z nich je FluoWiFi, jedná se o desku s arduino kompatibilními konektory. Na desce, kromě mikrokontroléru ATmega644p, naleznete i ESP32.

FluoWiFi podporuje OTA (programování Over The Air). Kromě ATmega644p a ESP32 je na desce microSD slot, micro USB a napájecí jack.

Cena FlueWiFi začíná na $25.

https://www.kickstarter.com/projects/1163604493/fluowifitm-iot-board-with-wifi-and-ble-arduino-proM2 Macchina
A co vlastně je? Je to open-source zařízení obsahující diagnostický konektor automobilů a mikrokontrolér SAM3X8E. Macchina pak jednoduše připojíte ke svému automobilu a můžete začít snímat nejrůznější data.
Otázkou, alespoň pro mě, je, jak se budou rozeznávat jednotlivé údaje skrze všechny automobily.
Ano, sice jsou některé adresy zařízení (CAN sběrnice) stejné skrze téměř všechny značky automobilů, ale také jsou zařízení, které mají adresy jiné.


Připojením tohoto zařízení se vám otevírá spousta možností, jak vědět více informací o svém automobilu. Ať už jsou to diagnostická data, tak například data o poloze automobilu.

K zakoupení jsou další mobuly, snad připojitelné k M2 Macchina. Například WiFi, Ethernet, XBee, Bluetooth, GPS nebo GSM/3G/LTE modul.

https://www.kickstarter.com/projects/1029808658/macchina-the-ultimate-tool-for-taking-control-of-y?token=e40d156d

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,912,599 návštěv