Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

TOLORA - přidejte LoRa síť k vašemu Turris OmniaTiskProjekt sdružení CZ.NIC Turris Omnia není pro některé třeba představovat. Pro ty ostatní popíšu.
Turris Omnia je zařízení který může sloužit jako NAS, router nebo tiskový server. Pohání ho dvoujádrový procesor ARM (až 1.6GHz), 1GB RAM (lze osadit až 2GB) DDR3, data a systém jsou uloženy na 8GB FLASH. Pro připojení k internetu můžete využít 5x Gbit LAN,3×3 MIMO 802.11ac, 2×2 MIMO 802.11b/g/n. Turris Omia dále obsahuje 2x USB3.0, 2x Mini PCI Express a 1x mSATA / mini PCI Express.

Jistě uznáte, že je to velmi výkonné zařízení, ale nepřijde vám, že mu něco chybí? Co takhle připojení k LoRa síti (IoT)?

Pavel navrhl (KiCAD), nechal si vyrobit (SeedStudio) a zapájel (Morava) zařízení s LoRa modulem, které se jednoduše připojí do Turris Omnia skrze Mini PCI-E slot.

Projekt naleznete na http://www.xpablo.cz/?p=1216

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,912,590 návštěv