Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

2 návody s ESP8266: WiFi repeater/extender a NodeMCU s DHT11Tisk

Narazil jsem na dva zajímavé návody, oba se zabývají ESP8266.
První článek je o ESP8266 WiFi repeater/extender a druhý návod, jak rozchodit čidlo teploty/vlhkosti DHT11 s NodeMCU (ESP12E).

První návod, jak vytvořit WiFi expander/repeater, je popsán velmi podrobně a zprovoznění toho příkladu by vám nemělo zabrat mnoho času.
Nutno podotknout, nemůžete od ESP8266 očekávat nějakou závratnou rychlost. Návod ale může sloužit jako zajímavý příklad nebo jako prodloužení dosahu vaší WiFi například pro nějaký, opravdu nenáročný, WiFi vysílač - třeba teplotní čidlo.

http://runtimeprojects.com/2017/03/extend-wifi-with-an-esp8266/

Druhý návod, jak získat data z teplotního/vlhkostního čidla DHT11, je opět velmi detailně popsaný. Dotyčný používá vývojovou desku NodeMCU, která obsahuje modul ESP12E a v něm je ukryt známý ESP8266.
Návod vás provedete správným propojení vývodů, zapojením i samotným kódem.
Aktuální teplotu a vlhkost se pak dozvíte načtením stránky na webserveru, který obstarává právě NodeMCU.
Další díly tohoto návodu jsou MQTT a Mosquitto a pokračování druhého dílu.

http://blog.stablekernel.com/esp8266-iot-tutorial-episode1?utm_campaign=stable%7Ckernel%20Developer%20Blog%20&utm_content=55595517

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,912,449 návštěv