Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

STM32L4 Plus (STM32L4+) menší spotřeba, vyšší výkonTisk

Nová podrodina velmi výkoných a zároveň velmi úsporných ARM Cortex-M4 mikrokontrolérů L4 se rozšíří o podrodinu nazvanou L4+ (STM32L4 Plus).

Původní L4 založená na Cortex-M4 dosahuje v testech 100 DMIPS a frekvence až 80 MHz.

L4+ překračuje maximální frekvenci o 40 MHz - tedy až 120 MHz a v testech dosahuje až 150 DMIPS (až 410 CoreMark).

S integrací větší FLASH (až 2 MB) a RAM (až 640 kB) paměti se z řady L4+ může stát velmi silným konkurentem i řad nazvaných F.
Pinout mikrokontrolérů řady L4+ je stejný jako L4 - výměna za lepší mikrokontrolér by tedy neměla být žádným problémem.

Spotřeba v shutdown módu se pohybuje okolo 33 nA s vypnutým RTC. Se zapnutým RTC pak 300 nA. Ve standby módu 125 nA (bez RTC), s RTC pak 480 nA.
Spotřeba v běžném režimu dosahuje 43 uA/MHz. Mikrokontrolér L+ může být probuzen mnoho způsoby. Což vidíte na obrázku níže.L4+ disponuje CHROM-ART akcelerátorem, což je periferie určená pro vykreslení 2D grafiky.
Využít můžete i MIPI-DSI rozhraní a LCD-TFT kontrolér určený pro ovládání displeje.

Mikrokontroléry z L4+ také obsahuje tzv. CHROM-GRC, grafický akcelerátor pro kulaté displeje. Což znamená jednodušší intergaci v oblasti wareables zařízení.

Dalšími vlastnostmi, které můžete využít, jsou běžící periferie UART, I2C a low-power timer i ve STOP módu, 2x octo SPI přo připojení externí RAM nebo FLASH, digitální filtr v sigma-delta převodníku a také nezávislé hodiny periférií na hlavních hodinách.

Mezi významné analogové periférie pak patří 12/16bit AD převodník se vzorkovací frekvencí až 5Mbps (spotřeba 200uA/Mpsp), hardwarové převzorkování analogového vstupu, single a diferenciální analogové vstupy.

2x 12bit DAC (až 1 Mbps, dostupný i ve stop módu), 2x low-power komparátory a interní napěťové reference 2.048V a 2.5V.Bezpečnost a ochrana.
V L4+ najdete brown-out detektor, SRAM paritní kontrolu, FLASH paměť s ECC nebo dual watchdog.
Memory protection unit (MPU), read a write ochranu, unikátní ID, AES256/SHA256 dešifrovací jednotku, JTAG pojistky nebo true random number generator.

K dispozici bude Nucleo 144, Discovery i Eval board.


Discovery board:Eval board:

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,928,682 návštěv