Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Kniha: HRADLA, VOLTY, JEDNOČIPYTisk

Martin Malý zveřejnil ve spolupráci s CZ.NIC knížku nazvanou "HRADLA, VOLTY, JEDNOČIPY".
Knížka popisuje všechny základní pojmy, vysvětluje nejzákladnější principy a provází vás naprostými základy elektroniky.
Pokud si chcete začít hrát s elektronikou a bastlit, pak byste si měli knížku přečíst.

Knížka je rozdělena na několik částí a čeká na vás přes 500 stran zajímavého čtení.
Na začátku vás provede základními pojmy - proud, napětí, zem, paralelně, sériově, poté přejdete k poznání základních součástek - rezistory, kondenzátory, polovodiče a dostanete se i složitějším součástkám jako jsou integrované obvody NE555, kombinační obvody, paměti, a na závěr se dočkáte i programování Arduina.

Kniha je doplněna názornými příklady i vzorovými kódy.

Knížku můžete získat zdarma jako ebook (EPUB, PDF nebo MOBI) nebo si zakoupit tištěnou za 299 Kč resp. 249 Kč, pro ty, kteří mají IPv6.

https://knihy.nic.cz/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,196,840 návštěv