Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

OpenTrack - sledovací systém stratosférických balónů a nejen nichTiskV poslední době se rozmnožili projekty typu Stratocaching, balón Universum 2, kde je potřeba sledovat pohyb balónu a poté jeho místo přistání. Projekt OpenTrack je určen právě pro tyto účely. Disponuje samozřejmě GPS modulem se zálohovací baterií a EEPROM pamětí, dále vysílačem o výkonu 300mW na frekvenci 144.39MHz, slotem pro microSD kartu a XBee modulem. Oba vysílače mají vyvedeny vývody pro externí antény. OpenTrack obsahuje i Geigerův čítač sloužící k měření radiace. Nechybí základní čidla jako jsou teploty, vlhkosti i tlaku. Základem hlavní desky je mikrokontrolér ATMega644. V návrhu byl předpoklad použití ve velmi nízkých teplotách a proto je deska osazena zahřívacími odpory. 6 LED a jeden buzzer slouží k signalizaci stavů a varování.

http://protofusion.org/wiki/opentrack

na projekt upozornil web http://www.embedds.com/


<#EN>The OpenTrack is an open-source modular high altitude balloon tracking and sensor data acquisition platform. OpenTrack can be used as a low-cost single-board tracking solution or a robust mesh network of airborne sensors. The system is modular both in hardware and software, allowing for a variety of uses. The master motherboard is the heart of the OpenTrack system. This board includes core features which are essential for high-altitude balloon tracking:
Onboard NEO-6M GPS module with battery backup, EEPROM, and SMA antenna connector
Onboard HX1 300mW 144.39MHz (APRS). Transmitter with SMA antenna connector. MicroSD card slot for logging. Headers for XBee radio for slave communication.

http://protofusion.org/wiki/opentrack

the project shared the website http://www.embedds.com/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,658,634 návštěv