Shoutbox

Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

27-06-2019 12:54
ESP32 v IDF se dá programovat v PlatformIO Úsměv

28-04-2019 22:48
Hm, nenašel jsem...

26-04-2019 18:00
Nevíte někdo v čem programovat ESP32 - IDF pod Win bez příkazové řádky?

16-04-2019 11:17
Ahoj vespolek, bavím se čtením signálu pro modelářské servo pomocí Microchip PIC s použitím CCP (capture every edge). ... a-ha, text je omezen na malou délku ...

09-04-2019 01:36
Prosim zahlasujte za moje projekty v Hackaday prize 2019 https://hackaday..
..cker/13133
Diky moc Mrknutí

23-02-2019 16:38
Už jsem ho našel Úsměv Ten zelený zákal je sviňa.

Sdílejte násRSS feeds

OpenTrack - sledovací systém stratosférických balónů a nejen nichTiskV poslední době se rozmnožili projekty typu Stratocaching, balón Universum 2, kde je potřeba sledovat pohyb balónu a poté jeho místo přistání. Projekt OpenTrack je určen právě pro tyto účely. Disponuje samozřejmě GPS modulem se zálohovací baterií a EEPROM pamětí, dále vysílačem o výkonu 300mW na frekvenci 144.39MHz, slotem pro microSD kartu a XBee modulem. Oba vysílače mají vyvedeny vývody pro externí antény. OpenTrack obsahuje i Geigerův čítač sloužící k měření radiace. Nechybí základní čidla jako jsou teploty, vlhkosti i tlaku. Základem hlavní desky je mikrokontrolér ATMega644. V návrhu byl předpoklad použití ve velmi nízkých teplotách a proto je deska osazena zahřívacími odpory. 6 LED a jeden buzzer slouží k signalizaci stavů a varování.

http://protofusion.org/wiki/opentrack

na projekt upozornil web http://www.embedds.com/


<#EN>The OpenTrack is an open-source modular high altitude balloon tracking and sensor data acquisition platform. OpenTrack can be used as a low-cost single-board tracking solution or a robust mesh network of airborne sensors. The system is modular both in hardware and software, allowing for a variety of uses. The master motherboard is the heart of the OpenTrack system. This board includes core features which are essential for high-altitude balloon tracking:
Onboard NEO-6M GPS module with battery backup, EEPROM, and SMA antenna connector
Onboard HX1 300mW 144.39MHz (APRS). Transmitter with SMA antenna connector. MicroSD card slot for logging. Headers for XBee radio for slave communication.

http://protofusion.org/wiki/opentrack

the project shared the website http://www.embedds.com/
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.