Dozajista znáte USB-UART převodníky CH34x, které se používají snad v drtivé většině klonů Arduino.
Stejná firma vyvýjí i mikrokontroléry založené na jádru C51 - tu můžete znát z mikrokontrolérů firmy Atmel, dnes už Microchip, AT89C2051, AT89C51 aj.
Pokud si myslíte, že toto jádro je už za zenitem, není tomu tak. V modifikované podobě jej můžete najít ve spoustě typech mikrokontrolérů - ať se všeobecným použitím, jako je CH55x, tak i ve specifických aplikacích jako je například mikrokontrolér pro řízení hodinek - výhodou je vlastní úprava jádra a periferií, a také nemusíte platit licenční poplatky jako je tomu u jádra ARM.
Přehled mikrokontrolérů a jejich možností a schopností vidíte na obrázku níže.
Nejlevnější vývojová deska obsahuje CH552 (16 kB ROM, 1kB xRAM, 256iRAM, až 24 MHz), který je mimojiné dostupný ve snadno pájitelných pouzdrech TSSOP a MSOP.
Cena je 1.54 USD.
Na stejné stránce najdete i výkonnější typ CH554 za 1.78 USD.
Nejdražší variantou vývojovéd desky s mikrokontrolérem z rodiny CH55x je CH559.
CH559 už obsahuje 60 kB FLASH paměti pro kód, 1kB DataFLASH, 3kB pro Bootloader, 6kB xRAM a 256b iRAM. Maximální frekvence mikrokontroléru je 24 MHz, a obsahuje i rozhraní pro USB 2.0.
Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.