Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Physical computing pro středoškoláky čili Bastlení pro mladé inovátory a tvůrceTisk

Článek byl převzat z https://www.iim.cz/cs/events/physical-computing-pro-stredoskolaky-cili-bastleni-pro-mlade-inovatory-a-tvurce/

Institut intermédií FEL ČVUT nabízí čtyřdenní kurz pro studenty středních škol zaměřený na Physical computing.

Účastníci kurzu se naučí programovat jeden z mnoha programovatelných mikropočítačů. Naučí se ho používat ke generování zvuku i zpracování dat sesbíraných pomocí senzorů a základní interakci. Kurz umožní účastníkům nahlédnout do oblasti kreativního světa a uměleckotechnických aplikací.Díky kurzu se student seznámí s vysokoškolským prostředím Fakulty elektrotechnické ČVUT, která se později může stát i jejich fakultou.

Nabízíme dva čtyřdenní kurzy, první se uskuteční v červnu a druhý v září. Kurz je určen především studentům třetích a čtvrtých ročníků středních škol.

Součástí lekcí budou vstupy externího lektora jako komentované videoprojekce a další ukázky z oblasti umění, designu a kreativního průmyslu.

Kurz bastlení proběhne během čtyř dnů a je rozdělen do 7 částí v nichž se postupně naučíte jak využít univerzální a dnes již hodně známý nástroj pro vytvoření interaktivní multimediální instalace doma na zahradě nebo ve škole. Využijte tedy možnost experimentovat a zkoušet nové věci se starým dobrým Arduinem.

1. Seznámení s minipočítačem Arduino
2. Programování Arduina
3. Jak hýbat věcmi na dálku
4. Interakce
5. Zvuk a jeho generování
6. Jednoduchá grafika
7. … všechno dohromady

Přihlášky zasílejte do 25.5.2018

Přihlášku najdete zde: Physical computing přihláška

Datum konání: 4.-7.června 2018

Kurz bude probíhat v Institutu intermédií, Technická 2, Praha 6

Cena: 1200,- Kč , dvě místa za 500,- Kč jsou rezervována pro studenty z finančně slabších rodin, o stipendia žádá za studenta vedoucí pedagog doporučujícím dopisem k přihlášce

Kontakt: katerina.mikulcova@fel.cvut.cz , tel. 224352343 , www.iim.cz

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,658,783 návštěv