Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

BigClown VOC TAGTiskPopulární česká IoT platforma BigClown vydala nové čidlo (TAG). TAG s názvem s názvem VOC (Volatile Organic Compounds = Těkavé organické sloučeniny) se tak přidává do stávajících TAGů - vlhkost, teplota, intenzita osvětlení a třeba NFC.

TAG je založen na čidlu SGP30 od firmy Sensirion.
Měřící rozsah je 0 až 60 000 ppb (part per billion). Čidlo komunikuje skrze I2C sběrnici a napájecí napětí je od 1.9V až 6.5V. Velikost TAGu je 16x16mm.

Tak můžete zakoupit na tomto odkazu a cena je 490 Kč.

K TAGu je vytvořena i detailní dokumentace, která je dostupná zde.

Při hrátkách s BigClown se vám budou hodit tyto články:
Vánoce s BigClown - První nastavení, zapnutí a popis některých modulů
Vánoce s BigClown - teplota/vlhkost/osvětlení, programování přes UART, TAGy

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,658,717 návštěv