Shoutbox

Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

28-04-2019 22:48
Hm, nenašel jsem...

26-04-2019 18:00
Nevíte někdo v čem programovat ESP32 - IDF pod Win bez příkazové řádky?

16-04-2019 11:17
Ahoj vespolek, bavím se čtením signálu pro modelářské servo pomocí Microchip PIC s použitím CCP (capture every edge). ... a-ha, text je omezen na malou délku ...

09-04-2019 01:36
Prosim zahlasujte za moje projekty v Hackaday prize 2019 https://hackaday..
..cker/13133
Diky moc Mrknutí

23-02-2019 16:38
Už jsem ho našel Úsměv Ten zelený zákal je sviňa.

23-02-2019 15:58
Byl tady článek -video o Visual Studio Code. Jsem slepý a nemohu jej najít Smutný Je někde?

Sdílejte násRSS feeds

Josef Průša otevřel v Praze největší kutilskou dílnu PrusaLabTisk

V pražských Holešovicích byl dnes zahájen provoz největší otevřená kutilská dílna v ČR. Pod názvem PrusaLab ji na ploše 350 m2 otevřel podnikatel a investor Josef Průša. Veřejnosti bude dostupná od středy 13. června 2018. Návštěvníkům a členům zde budou k dispozici špičkové nástroje, které jsou obvykle velmi těžko dostupné. Vedle 3D tiskáren zde najdou profesionální lasery, frézy, soustruhy, routery nebo vakuové lisy.

Cílem PrusaLabu (www.prusalab.cz) je poskytnout tvůrčí prostor všem kutilům, modelářům, designérům a studentům. Dílna jim nabídne jedinečnou možnost pracovat s nástroji, které mají zpravidla k dispozici jen profesionálové a firmy. Vedle osmnácti 3D tiskáren Original Prusa i3 MK3 od firmy Prusa Research, najdou návštěvníci v dílně i SLA 3D tiskárny Form2 a 3D Dwarf, stowattový CO2 laser Narran s pracovní plochou 1×1,6 m, CNC frézku Haas VF2SS, soustruh Haas TL1, router od firmy Konečný nebo vakuový lis VF 500. Součástí PrusaLabu bude i bohatě vybavená elektrodílna pro všechny nadšence do „internetu věcí“ a robotiky.

„Svou první 3D tiskárnu jsem stavěl v době, kdy nebylo ani na internetu úplně snadné najít lidi, se kterými by bylo možné probrat technické problémy a konzultovat je. A to ani nemluvím o setkávání v reálném životě,“ říká zakladatel Prusa Research Josef Průša. „S myšlenku vlastní otevřené dílny jsme si ve firmě pohrávali už hodně dlouho. V PrusaLabu rádi přivítáme každého, kdo právě teď stojí na startovní čáře svého projektu tak, jako já před deseti lety.“

Prostory PrusaLabu by neměly být unifikovaným pracovním prostředím, ale žijícím místem, kde se vedle práce na projektech bude scházet tvůrčí komunita z širokého okolí. Součástí programu budou školící semináře k jednotlivým strojům, pravidelné tematické workshopy nebo diskuse s významnými osobnostmi v jednotlivých oborech.

Členství v PrusaLabu bude zpoplatněné a měsíčně vyjde na 700 korun (pro studenty 350 korun). Za tuto cenu členové získají 24 hodin tiskového času na 3D tiskárnách Original Prusa i3 MK3, 2× 15 minut práce na laseru Narran a neomezený přístup k pájkám, horkovzdušným pistolím a dalším menším nástrojům. Členové rovněž mohou absolvovat zdarma zaškolovací workshopy a získají automaticky slevy na přednášky. Velké stroje bude možné využívat po rezervaci podle hodinové sazby.

Více informací o projektu PrusaLab najdete na www.prusalab.cz, na Facebooku www.facebook.com/PrusaLab/ nebo Instagramu www.instagram.com/prusalab/

O Josefu Průšovi a Prusa Research s.r.o.
Prusa Research s.r.o. byla založena v roce 2012 a v roce 2017 byla v Deloitte Technology Fast 500 EMEA vyhlášena 9. nejrychleji rostoucí technologickou firmou v Evropě, Blízkém a Středním východě a Africe s růstem 6910 %. V roce 2017 dosáhla příjmů ve výši 721 milionů korun. Její zakladatel Josef Průša byl vyhlášen mezi 30 nejnadějnějšími mladými podnikateli v Evropě v žebříčku Forbes Europe 30 under 30.
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.