Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Maker Faire Prague 2018 - vystavovatelé a programTisk

První český festival kutilství, Maker Faire Prague, už se nezadržitelně blíží a tak bychom si měli přiblížit, co zde vlastně najdete, koho si přijít poslouchnout a co se naučit.Maker Faire Prague 2018 se koná 23. a 24. června 2018 v Průmyslovém paláci na pražském Výstavišti pod záštitou primátorky hl. m. Prahy a starosty Prahy 7 a jedná se o vůbec první český Maker Faire.
Na Maker Faire se představí přes 180 kutilů, navštívit můžete 20 workshopů a a uvidíte 50 přednášek a vystoupení.Workshopy

Na workshopech se dozvíte třeba to, jak vytvořit řetízek z RGB LED, naučíte se pájet a programovat Arduino od Emily Hammes [USA]), seznámíte se s IoT platformou BigClown. K Arduino se můžete vrátit i v neděli na worshopu Arduino & EduShield workshop pro začátečníky . Že baterie nemusí být jenom z Nikl-metalu nebo Lithia vám ukáže Saad Chinoy, který vytvoří baterie z bláta.

Celý program workshopů naleznete zde: https://prague.makerfaire.com/workshopy/Přednášky

Přednášek tu bude celá řada - od představení plechovkových družic, kutilských dílen BrmLab a The Cave, vědecké show od iQLANDIA až po trochu jiném představení Turrisu.

V neděli sem můžete těšit na Magnetický systém pro mikromanipulaci (ZČU) a také na aplikaci responsivního hmyzího hotelu, který nabízí různé klimatické komory pro preference různých druhů. Poslechnout si můžete přednášku o tom, jak děti vést k přirozené zvídavosti v podobně domácího bastlení (makerství) od Google.
Představí se vám také robot BlocklyBOT, určený k výuce programování, elektroniky a mechanizace.
A co je vlastně bastlení a proč z nás dělá lepší lidi se dozvíte od Petra Koubského ze Studia Nových Médií FF UK.

A to určitě není celý seznam přednášek, ten najdete zde https://prague.makerfaire.com/prednasky/Vystavovatelé

A kdo tam bude vystavovat? 180 kutilů a bastlířů.
Uvidíte mlžnou komoru, ve které uvidíte stopy letících částic. Realizaci chytrých silnic, Mini laser, 3D planetárium, Anatomické modely srdcí, Elektronickou koloběžku.
Představí se vám elektrotábor Junior, radioklub OK1RAJ, Robotárna Brno a Kiddům.
Na vlastní oči uvidíte skleněné parní stroje, funkční modely ponorek a také modely aut.
Seznámíte se s radioamatérstvím, digitrony, ultrazvukovou manipulací a také se stavebnicemi pro jednodušší přístup k novým technologiím.
Zjístíte kdo je 3D farmář, co je satelit J-Sat a dáte život starým telefonům.

Celý seznam vystavovatelů najdete na https://prague.makerfaire.com/makers-exhibits/

Souhrn další důležitých informací o samotném Maker Faire naleznete na https://prague.makerfaire.com/pro-navstevniky/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,405,295 návštěv