Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Zálesácký logger / Backwoods loggerTisk


Logger meří nadmořskou výšku, teplotu a tlak vzduchu. Záznam skenování je od 1 hodiny do 2 týdnů. Jak autor píše, logger je vhodný pro turisty, lyžaře, cyklisty, kajakáře a mnoho dalších sportů.

Jsou dvě verze zálesáckého loggeru.
Logger Classic a Logger Mini. Classic smá display 84x48 z nokie 3310 a je napájena 3V CR2032 baterie.
Mini je o polovinu menší než Classic. Grafy se zobrazují na OLED 128x64, je napájen 1.5V AAA baterie s DC Boost měničem pro vytvoření 3V. Zařízení jsou samozřejmě velmi energeticky nenáročné. Frekvence sbírání vzorků je 1 minuta u obou verzí. Vzorky jsou zobrazeny v přehledných grafech. Logger je zveřejněn jako open hardware projekt, ale je možné si ho zakoupit za 59$. Je také možné si zakoupit pouze DPS za cca 3$.

https://code.google.com/p/backwoods-logger/
na konstrukci upozornil web: http://www.bigmessowires.com/backcountry-logger/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,912,630 návštěv