Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Stavíme si vlastní gateway IoT sítě s Orange Pi a RAK831TiskPostavte si vlastní IoT gateway pro vaše čidla a zároveň se můžete zapojit do komunitní sítě The Things Network. S jednodeskovým počítačem OrangePi a IoT vysílačem/přijímačem RAK831.

Miroslav Prýmek sdílel na sociální síti google plus svůj úspěch. Postavil si vlastní gateway pro komunitní IoT síť The Thing Networks (TTN).
A právě o návodu "Jak na to" je dnešní článek.

Miroslav využil opravdu podrobný návod od Ed Smallenburg.
V PDF (dostupné i jako soubor docx) naleznete, jak nakonfigurovat jednodeskový počítač Orange Pi Zero. Ed použil jako operační systém populární armbian.

Nejprve nastavíte WiFi připojení, poté povolíte SPI sběrnici a povolíte GPIO.
Modul RAK831 s Orange Pi propojíte pomocí několika kabelů. Po instalaci příslušného programu už jen upravíte konfigurační soubor.

V článku jsou zmíněné i případné problémy a jejich řešení.

Návod najdete zde: https://github.com/Edzelf/RAK831-LoRa-gateway

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,664,329 návštěv