Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

BigClown - základní modul v nové podoběTiskBigClown, platforma určená pro lowpower aplikace, zveřejnila novou verzi základního modulu (Core modul).
Core modul je základním modulem vašeho projektu s BigClown.

Core i další moduly byly popsány v tomto článku Vánoce s BigClown - První nastavení, zapnutí a popis některých modulů

Jak jsem popsal ve výše zmíněném článku, Core modul můžete programovat přes USB. Než nahrajete do modulu kód, museli jste zmáčknout správnou kombinaci tlačítek Reset a Boot, abyste se dostali do DFU módu. To bylo značně nepohodlné, ale existovala (a stále existuje) další možnost programování - a to pomocí USB - UART převodníku

Vývojáři této IoT platformy zaměřené na aplikace s velmi nízkou spotřebu vyslyšeli své zákazníky a vydali aktualizovanou verzi svého Core modulu.

Největší změnou návrhu desky je použití USB - UART převodníku s čipem FT231XQ, který TX a RX obsahuje také DTR pin.

Díky zajímavému zapojení dvou tranzistorů je převodník schopen dostat STM32 mikrokontrolér do DFU módu automaticky, tedy bez zmáčknutí jakéhokoliv tlačítka.Dalším milou zprávou je, že nová verze Core modulu (v. 2.1) má naprosto stejný pinout jako verze 1 a jsou tak navzájem kompatibilní. Cena tohoto modulu v aktualizované verzi zůstala stejná.

Porovnání verze 1 a verze 2 vidíte níže.


Stránka e-shopu, kde můžete novou verzi modulu koupit https://shop.bigclown.com/core-module/
Informace o novém Core modulu: https://www.bigclown.com/blog/2018-07-12-hello-to-core-module-2/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,928,457 návštěv