Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

NanoPi NEO4 - specifikace ještě před oficiálním zveřejněnímTiskNanoPi NEO4 ještě není oficiálně na světě, ale už jsou dostupné fotky tohoto jednodeskového počítače i se základní specifikací.
Na co se tedy můžeme těšit?

Procesor RK3399 (Dual-Core Cortex-A72 @2.0GHz, Quad-Core Cortex-A53 @1.5GHz, Mali-T864 GPU) je u výrobců čím dál častější volbou a právě tento procesor najdeme na připravovaném NanoPi NEO4.

Procesor RK3399 patří mezi ty procesory, které podporují USB 3.0. U NEO4 bude USB 3.0 vyveden na jeden USB A a také na USB Type C, který slouží jako datový a napájecí. To je změna oproti NanoPi M4, který sice má USB Type C (napájení a data) ale je připojen k rozhraní USB 2.0 OTG.
NEO4 bude také mít USB 2.0 Type A a bude tak s USB 3.0 v jednom dvojitém USB konektoru.Samozřejmá je dostupnost RJ45 ethernet rozhraní s PHY RTL8211.
O WiFi se zase bude starat RTL8189EVB (o této verzi čipu RTL8189 zatím nejsou další informace).

Na desce budou dále
2x konektor pro PCIe
konektor pro MIPI-CSI
HDMI 2.0
eMMC konektor
1 GB RAM (není jasné zda 32 či 64 bit)

Desku můžete napájet buď výše zmíněným USB Type C nebo přes 4 pinový hřebínek.

Deska by mohla být dostupná v září tohoto roku (2018). Cena není známá.

Informace přebrány z fóra armbian: https://forum.armbian.com/topic/7750-nanopi-neo4/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,460,564 návštěv