Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Stavíme IoT gateway v síti TTN s OrangePi/RaspberryPi a mPCIe koncentrátoremTiskIoT je jednoznačně nejpopulárnější téma posledních let. Chceme připojit miliardy přístrojů k síti a vzdáleně je monitorovat. Zde je další projekt IoT gateway pro síť (nejen) The Things Network.
Jádrem celého projektu zveřejněného na hackster.io je jednodeskový počítač OrangePi Zero Plus nebo RaspberryPi.

Tato IoT Gateway nepatří mezi ty levné projekty. Tu nejlevnější IoT gateway s ESP8266 a RFM95W (pouze jeden kanál a jeden spreading faktor) jste mohli vidět zde, dražší s modulem RAK831 a OrangePi zase zde.Návod z této novinky vás provede krok po kroku, jak vaši novou gateway vytvořit a nastavit.
Důležitým faktorem je použití mPCIe koncentrátoru na 868MHz. Koncentrátor je založen na obvodu firmy Semtech SX1301 (popřípadě SX1308 pro 868MHz a 915 MHz). Datasheet modulu zde.
Jako "výpočetní jednotku" můžete použít jak Orange Zero Plus, tak i RaspberryPi. V případě použití OPi Zero autor doporučuje nainstalovat operační systém Armbian.

Návod využívá knihovny z github repozitáře Lora - picoGW a k vytvoření tohoto projektu nemusíme vzít do ruky páječku.

Na konci článku jsou vypasány i případné problémy, které vás mohou potkat.

Návod na hackster.io https://www.hackster.io/fewi/build-a-lora-gateway-with-n-fuse-mpcie-card-71f0e1

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,919,997 návštěv