Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Adaptér různých programátorů a vývojových desek pro STM32TiskOficiální vývojové kity (Nucleo) s mikrokontroléry STM32 obsahují standardizované programovací rozhraní - SWD. Stále stejně zapojený programovací konektor.
Pak tu ale máme spoustu jiných vývojových kitů a programátorů, zejména extra levné z číny, které to mají jinak.

Přepojováním kabelů se zdržujete, můžete udělat chybu a vaše drahé minuty (nebo hodiny?) jsou pryč. Tento adaptér to řeší za vás.

Mezi podporované programátory patří originální ST-Link programátor od STMicroelectronics, programátor ST-Link na vývojovém kitu Nucleo, Čínský ST-Link V2 a MX-link a nakonec populární J-Link od firmy Segger.

Rozdíl mezi čínským ST-Link V2 a MX-link je ten, že mají prohozené vývody SWO a GND.

Na github stránce projektu je samotný adaptér velmi dobře popsán, zároveň pinout programátorů a nejčastěji používaných vývojových desek s STM32. Vývojář se opravdu snažil.

Celý projekt naleznete na https://github.com/fronders/stm32-debug-adapter

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,348,513 návštěv