Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

GNSS modul od STMicroelectronics - GPS, Galileo, GLONASS i BeiDouTiskSTMicroelectronics nabízí svůj první GNSS modul (Global Navigation Satellite System) s názvem Teseo-LIV3F.
Nabízí se zde velmi zajímavý modul pro vaše projekty s podporou pozičních satelitních sytémů jako jsou GPS, Galileo, GLONASS, QZSS a také BeiDou.

Modul o velikost 9,7 x 10,1 mm s komunikačním rozhraním přes UART a I2C (100/400KHz) nabízí mnohem víc než jen klasické funkce "GPS příjímače".Pro vyšší kvalitu příjmu disponuje Teseo-LIV3F teplotně-kompenzovaným 26 MHz oscilátorem.
Kromě této důležité vlastnosti obsahuje také hodiny reálného času (RTC), který může uživatel libovolně využít i ve své aplikaci.

I2C adresa je nastavitelná skrze tzv. "firmware konfigurátor" (PC Tool Teseo-Suite Light). Kromě toho může být FW v modulu kdykoliv aktualizovaný.

Spotřebu GNSS modul můžete ovlivnit pomocí dvou standby režimů - Software a Hardware.
Spotřeba při využití hardware standby je neuvěřitelných 6 uA, při využití software je to 12 uA.

Další velmi praktickou vychytávkou je "data logging".Uložení dat může být až 12 hodin s frekvencí 1Hz a využití standardního či kruhového bufferu.

V neposlední řadě je dobré zmínit i odometr, či česky měřič uražené vzdálenosti.

Specifikace
Napájecí napětí: 2,1 až 4,3 V
Spotřeba v normálním módu: 72 mW (GPS, VCC = 2,1V) nebo 90 mW (GPS a Glonass, VCC = 2,1V)
Maximální rychlost: 515 m/s
Maximální nadmořská výška: 18 000 m
Hot start: max 2,5 s
Cold start: max 36 s
Warm start: max 29 s

Cena modulu je necelých 15 USD na digikey.com.

Datasheet: https://www.st.com/resource/en/datasheet/teseo-liv3f.pdf

Další info: https://www.st.com/content/st_com/en/products/positioning/gnss-modules/teseo-liv3f.html


Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,351,106 návštěv