Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Raspberry Pi a TMEP.cz (DS18B20, SHT21, DHT22 a OLED)Tisk

Pokud si někde měříte teplotu a tlak a nemáte jak ho rozumně zobrazit, tmep.cz je fajn volba. Dnešní novinka je o kombinaci tmep.cz a jednodeskového počítače RaspberryPi s čidly DS18B20, DHT22, SHT21 a také OLED.

Cena RaspberryPi začíná na 140 Kč (Raspberry Pi Zero) a tak jej bastlíři používají na čím dál "jednodušší" projekty - třeba meteostanice. Na druhou stranu s jednodeskovými počítači nemusíte jenom "měřit teplotu". Připojíte displej a máte zobrazovací jednotku s nejrůznějšími informacemi.
Máte server, který zároveň měří vnitřní a vnější teplotu a tu si někde zobrazujete.

Takže tento návod může také sloužit jako rozšíření využití vašeho stávajícího projektu s RaspberryPi.

V návodu v odkazu se dozvíte, jak při použítí čidel DS18B20, SHT21, DHT22 a také použití OLEDu.

Odkaz: https://wiki.tmep.cz/doku.php?id=zarizeni:raspberry_pi#raspberry_s_htu21df_a_oled_displejem

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,919,836 návštěv