Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Už žádné pochybné DVB-T2 tunery - TV HAT (uHAT) k Raspberry PiTiskS postupným příchodem a rozšiřováním pozemního televizního vysílání ve standardu DVB-T2, stále více lidí řeší, jak toto vysílání co možná nejlépe přivést do televizního příjímače.
Do prodeje se dostal Raspberry Pi TV HAT (uHAT).

Jednoduchým nasazením této rozšiřující desky (tzv. uHAT) získá vaše RaspberryPi možnost přijímat pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T2 (H.265/HEVC).

Komentář Kamila Zmeškala (twitter): ".. použitelné je to částečně jen jako tuner pro distribuci streamu MUXu v síti. Dekompresi musí dělat jiné zařízení, protože RPi zvládne jen H.265 s 1080@30 ...".

Což potvrzuje i český distributor (skrze komentář uživatele plesi na google plus) "... Tuner není dekodérem videa. To znamená, že přijme DVB-T2 signál a ten streamuje např do PC. Pakliže byste chtěl na současné generaci Raspberry rovnou přehrávat, bude to na hraně výkonu nejnovějšího RPi a to pouze u optimalizovaného SW, kde se snad již podařilo dosáhnout plynulého přehrávání 1920p o 30 fps. Hodně tedy bude záležet na SW nastavení a použitých doplňcích. ..."

RPIshop.cz dále napsal: "Aktuálně se nám HD kanály sekají, ale jde zřejmě o nedostatek softwaru TVheadend, nebo jen jeho nastavení. Hardware na to výkon určitě má. Věříme, že tento nedostatek odstraní některá z příštích aktualizací TVheadend.

We can decode 1080p30 H265 in software (we’ve spent a lot of time accelerating this), the only question is whether tvheadend suitably provides the right formatting information for H265.

Since we’ve been unable to test this in the UK (and we’ve not had feedback from our beta testers to the contrary), I can’t confirm it’ll work, but I’ve no reason to think it wouldn’t.

-- Gordon Hollingworth (https://www.raspberrypi.org/blog/raspberry-pi-tv-hat/)
"

TV HAT je jednoduše připojitelný přes 40ti pinový header a můžete ho tak použít jak s Raspberry Pi 3B (plus) tak i Raspberry Pi Zero (W). Připojit můžete však jenom jeden TV HAT na jedno RaspberryPi.
Z důvodu nového designu HATu se nově označuje jako uHAT.
Nemusíte si tak obsazovat USB port, který byste jinak zaplnili kvůli USB tuneru.
HAT používá obvod CXD2880 od Sony.Deska si jistě najde oblibu u velkého množství lidí a získá tak potřebnou komunitu k tomu, aby byla podporována i v jiných operačních systémech a jiných deskových počítačích jako je BananaPi, OrangePi nebo Odroid.

K TV HAT se připojíte pomocí služby TVheadend nebo LibreELEC.

Návod k této desce najdete na oficiálních stránkách Raspberry Pi.

Stránka produktu je dostupná zde.

Aktualizace: prodej zahájil i oficiální distributor český RPIshop.cz. Cena je 585 Kč-

Cena TV HAT je 20 £, zakoupit jej můžete například na The PiHut.

Další návod, najdete právě na stránkách distributora The PiHut.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,196,232 návštěv