Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

STM32CubeMX a STM32F4 - jak použít USART, ADC, USB CDC s HALTisk

Na ruských stránkách microtechnics.ru jsem našel několik užitečných návodů, jak si vyzkoušet několik zajímavých periférií s mikrokontrolérem STM32F4 v programu STM32CubeMX. Stránky naštěstí mají i anglickou verzi.

Návody jsou stručně a výstižně napsány a můžete si také stáhnout dostupné kódy pro konfigurační nástroj STM32CubeMX. Z tohoto grafického nástroje vygenerujete kód pro mikrokontrolér STM32 pro několik vývojových studií (IDE).

Návody jsou sice určeny pro STM32F4, ale díky použití HAL, můžete ten samý kód použit i na jiné mikrokontroléry rodiny mikrokontrolérů STM32.

A jaké návody tam najdete? Použití USARTU, FatFS (filesystem pro mikroSD kartu), použijete ADC převodník, vyzkoušíte si USB virtual com port, SPI a DMA, nastavení externích hodin a jako poslední návod je použití tříosého akcelerometru L3GD20.

Stránky najdete na https://microtechnics.ru/en/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,920,020 návštěv